تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی

۵۰ بازديد

تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی

امروزه، فروش در شبکه های اجتماعی بسیار متداول شده است. ولی زمانی می توان یک کسب و کار موفق در شبکه های اجتماعی داشت که بتوان از روش های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی استفاده کرد. جلب اعتماد مردم، محتوا سازی مناسب، فعال بودن و … از تکنیک هایی هستند که می توانند باعث فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی شوند.

کسب و کار در شبکه های اجتماعی، به یکی از بهترین کسب و کارها و پردرآمدترین شغل ها تبدیل شده است. ولی بسیاری از افراد بدون توجه به تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی، به دنبال فروش محصولات خودشان در شبکه های اجتماعی می باشند و انتظار دارند که سود بسیار زیادی کسب کنند. ولی واقعیت این است که برای داشتن کسب و کار موفق در شبکه های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام، تلگرام، واتس آپ و … باید به یک سری نکات توجه شود. در ادامه قصد داریم برای راهنمایی کسب و کارهای موجود در شبکه های اجتماعی، روش ها و تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی را توضیح دهیم.

تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی

تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی

تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی

قبل از اینکه شبکه های اجتماعی به عنوان یک صنعت کسب و کار تبدیل شوند، خرید و فروش محصولات به صورت حضوری بسیار متداول بود. ولی امروزه، می توان با استفاده صحیح از شبکه های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام، تلگرام و دیگر شبکه های اجتماعی، سود بسیار زیادی را از فروش محصولات به دست آورد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به برخی از صفحه های شبکه های اجتماعی مراجعه کرده باشید و شاهد کسب و کار رونق یافته آن شبکه اجتماعی باشید. حتما این سوال برای شما پیش آمده است که شما هم چگونه می توانید کسب و کار خود را به یک کسب و کار موفق تبدیل کنید؟ در ادامه قصد داریم شما را با تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی آشنا کنیم.

1) محتوا سازی مناسب کنید!

یکی از بهترین تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی، محتوا سازی است. اگر به دنبال روشی هستید که با کمک آن بتوانید بدون هزینه زیاد، در کسب و کار خود موفق شوید و فروش خود را چند برابر کنید، توصیه می کنیم که حتما محتوا سازی را در برنامه های خود بگذارید. محتوا سازی در شبکه های اجتماعی، همیشه نباید در راستای تبلیغ محصولات شما باشد. باید سعی کنید با توجه به محصولات و نوع شغل خود، محتوا سازی مناسبی داشته باشید. به طور مثال یک صفحه شبکه اجتماعی که اقدام به فروش لباس می کند، می تواند نحوه ست کردن لباس های مختلف را آموزش دهد. به طور کلی محتوا سازی آموزشی، بسیار در شبکه های اجتماعی طرفدار دارند. پس سعی کنید در راستای محصولات خودتان، محتواهای مناسبی را تولید کنید و با کمک تصاویر جذاب در شبکه اجتماعی خود منتشر کنید. 

کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

2) فعال باشید…

انتظار نداشته باشید که مردم به صفحه های اجتماعی که فعال نیستند و چند روزی یک بار یک پست جدید یا یک استوری می گذارند، اعتماد کنند؟ فقط کافی است نگاهی به صفحه های پر فروش اینستاگرام بیندازید. صفحه های موفق در کسب و کار، به صورت روزانه استوری می گذارند و پست های جدید منتشر می کنند. پس حتما در شبکه های اجتماعی فعال باشید و سعی کنید که به پیام های مردم پاسخ دهید. می توانید استوری های نظرسنجی و سوال و جوانی منتشر کنید تا ذهن مشتریان خود را به چالش بکشید و از طرفی با مشتریان خودتان ارتباط بیشتری برقرار کنید.

3) سعی کنید از خودتان فیلم بگیرید

یکی از تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی، جلب اعتماد مردم است. روش های مختلفی برای جلب اعتماد مردم وجود دارند که شاید یکی از بهترین آن ها در شبکه های اجتماعی، منتشر کردن فیلم از فروشنده محصول باشد. معمولا پیج هایی که فروشنده های آن ها از خودشان فیلم منتشر می کنند، پرطرفدارتر هستند. در واقع، دو راه برای این کار در پیش دارید. می توانید برای معرفی محصولات خود، از خودتان و محصول خود فیلم بگیرید و در پست های مختلف منتشر کنید. ولی اگر علاقه ای به فیلم گرفتن از خودتان ندارید، راه دوم به شما پیشنهاد می شود. توصیه می کنیم که هر روز یک عکس و یا یک استوری حاوی صدای خودتان منتشر کنید تا مشتریان بدانند که فروشنده محصولات مد نظر آن ها، چه فردی است؟ مطمئن باشید که این روش می تواند کسب و کار شما را زیر و رو کنید.

4) تبلیغ نکنید؛ دلیلی برای خرید محصول خود بیاورید …

بسیاری از افراد تصور می کنند که باید فقط از محصولات خودشان تبلیغ کنند. مثلا در پست های خودشان می نویسند «بهترین ژل موی طبیعی»، «با کیفیت ترین تی شرت». مطمئن باشید که امروزه این نوع تبلیغ نمی تواند به تنهایی پاسخگوی رشد کسب و کار شما باشد. به جای اینکه تبلیغ کنید و همیشه از محصول خودتان تعریف کنید؛ سعی کنید که محصول خود را متمایزتر از محصولات دیگر جلوه دهید. امروزه بسیاری از مردم با علم و تجربه کامل اقدام به خریداری یک محصول می کنند. پس برای خرید محصول شما، باید یک دلیل در ذهن خریدار وجود داشته باشد. محصول خود را معرفی کنید. دلایل تمایز محصول خود را توضیح دهید و سعی کنید که نیاز کاربر را بسنجید و بر اساس آن، چند دلیل برای خرید محصول خود بیاورید.

5) تخفیف بگذارید …

امروزه بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی، با همین تکنیک به یک کسب و کار پردرآمد تبدیل شده اند. اگر می خواهید که کسب و کار شما رونق پیدا کند و هر روز شاهد فروش بیشتر محصولات خودتان باشید، باید هر چد وقت یک بار، بر روی محصولات خود تخفیف بگذارید. شاید سود دریافتی شما در اثر تخفیف گذاشتن بر روی محصولات کم شود، ولی به هر حال آنقدر فروش شما زیاد می شود که می تواند چندین برابر از فروش عادی، سود دریافت کنید. از طرفی تخفیف گذاشتن یک تبلیغ غیر مستقیم برای کسب و کار شما می شود. زیرا بسیاری از مراجعان شما در زمان تخفیف به پیج و شبکه اجتماعی مد نظر شما جذب می شوند.

6) به علاقه مشتریان خود توجه کنید!

این مشتریان شما هستند که باید از شما محصول خریداری کنند. پس باید سعی کنید با روش های مختلف، علاقه مشتریان خود را بشناسید. امروزه یکی از بهترین تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی، شناختن نوع سلیقه مشتریان و علاقه آن ها است. به طور مثال اگر قصد فروش لباس دارید، باید بدانید که مشتریان شما بیشتر به چه نوع لباسی علاقه دارند. البته باید بدانید که دانستن این موضوع، فقط زمانی امکان پذیر است که شما چندین ماه فعالیت مداوم در صفحه های شبکه های اجتماعی داشته باشید و بتوانید بر اساس نوع فروش محصولات خود، متوجه شوید که مشتریان شما به چه نوع لباسی علاقه دارند. ولی بعد از اینکه متوجه علاقه مشتریان خود شدید، می توانید به راحتی در راستای علاقه مشتریان خود اقدام به فروش اجناس کنید و شاهد فروش بیشتر محصولات خود باشید. 

تلگرام نیلانت

7) اعتماد مردم را جلب کنید …

اگرچه امروزه بسیاری از مردم علاقه مند به خرید اجناس مورد نیاز خودشان به صورت غیر حضوری و اینترنتی هستند، ولی هنوز هم بسیاری از مردم نمی توانند برای خرید اجناس به صورت اینترنتی اعتماد کافی داشته باشند. به همین خاطر، وظیفه اصلی شما در یک کسب و کار مجازی این است که بتوانید اعتماد مردم را جلب کنید. روش های مختلفی برای جلب اعتماد مردم وجود دارد که از جمله آن ها می توان به فعال بودن مداوم، پاسخ دادن صحیح و با احترام به پیام ها و … اشاره کرد. همچنین، می توانید با خرید فالوور، لایک و ویو برای پیج های اینستاگرام و کانال های تلگرام، شاهد افزایش اعتماد مردم به پیج و کسب و کار خود باشید.

8) نظرات و فاکتورهای فروش خود را منتشر کنید

یکی دیگر از تکنیک های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی این است که از طریق منتشر کردن نظرات و فاکتورهای فروش خود، اعتماد مردم و مشتریان را جلب کنید. از مشتریان خود بخواهید که نظر خودشان را از محصولات شما بیان کنند. می توانید نظرات آن ها را به صورت اسکرین شات و یا فیلم، استوری کنید و اجازه دهید که کاربران، این نظرات را مشاهده کنند. به غیر از نظرات مشتریان، می توانید فاکتورهای فروش، پرداختی های مشتریان و ارسالی های هر روز و هر هفته خود را به صورت عکس و اسکرین شات منتشر کنید. در این صورت مشتریانی که برای خرید محصولات شما مردد هستند، دیگر می توانند با اطمینان کامل از محصولات شما خریداری کنند.

 فاکتورهای فروش

فاکتورهای فروش

نتیجه گیری
در این مقاله سعی شد که 8 تکنیک کاربردی برای فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی توضیح داده شود تا افرادی که یک کسب و کاری را در شبکه های اجتماعی شروع کرده اند، ولی هنوز به سود دلخواه خودشان نرسیده اند؛ از این روش ها برای بهبود کسب و کار خودشان استفاده کنند. هر یک از روش ها به اندازه خودشان می توانند باعث افزایش فروش در شبکه های اجتماعی شوند. ولی نکته حائز اهمیتی که باید در هنگام فروش محصولات خود در شبکه های اجتماعی به آن توجه داشته باشید، اعتماد مردم و مشتریان است. اگر بتوانید با روش های مختلف، اعتماد مشتریان و کاربران را جلب کنید، یک قدم بسیار موثری را در بهبود کسب و کار خود برداشته اید. چرا که امروزه اعتماد مشتریان، حرف اول را در فروش هر چه بیشتر محصولات در شبکه های اجتماعی می زند. می توانید از خودتان فیلم بگیرید، محتواسازی بیشتر کنید، با مشتریان حرف بزنید، نظرسنجی بگذارید و روش های مختلف دیگر را امتحان کنید تا اعتماد مشتریان را به خود جلب کنید.

Reference : nilanet

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.